Afgelopen week stonden er twee verre uitwedstrijden op het programma voor Focus4u/Heren 1 uit Woudenberg: afgelopen donderdag in Nijmegen voor de beker tegen Heijendaal en twee dagen later op zaterdag in Aalten tegen de nummer 3 BOVO.

Winst in bekerwedstrijd

Tegenstander Heyendaal was geen onbekende voor Woudenberg. Heyendaal was de enige ploeg die vorig seizoen een keer van Woudenberg gewonnen had.

Maar het krachtverschil bleek al snel te groot. Met Yannick Bruggink als spelverdeler en een sterk verdedigende Ties Haket, werd in iets meer dan een uur afgerekend met Heyendaal: 19-25, 15-25 en 14-25.

Ongeslagen in de competitie

In de competitiewedstrijd tegen BOVO begon Woudenberg prima. Er werd halverwege de set een kleine voorsprong opgebouwd (10-14) die niet meer uit handen werd gegeven (20-25). De tweede set kende een zelfde beeld. Via 6-11, 15-18 werd ook deze set afgesloten met (20-25)

In de derde set begon Woudenberg rommelig te spelen en kreeg BOVO vleugels. Al snel stond Woudenberg achter met 8-5 en BOVO liep zelfs uit tot 14-6. Via enkele blokpunten van de ingebrachte Vincent Schotanus kwam Woudenberg nog wel terug tot 15-12, maar daarna was BOVO weer de bovenliggende partij; 25-18.

Woudenberg herpakte zich in de vierde set en bouwde snel een kleine voorsprong op van 7-10. Via 11-16 werd het uiteindelijk 18-25 en nam Woudenberg weer 4 punten mee naar huis.

Routine

“Dit was een mooie wedstrijd met veel strijd, waarbij uiteindelijk onze routine vandaag de doorslag heeft gegeven” zei coach Arnoud Holl na afloop: “BOVO bestaat uit allemaal jonge gretige spelers. Die hebben wij ook, maar met twee geroutineerde spelers erbij zie je dat we op beslissende punten gewoon minder fouten maken dan BOVO. We kunnen ons nu opmaken voor de topper van komende donderdag: uit tegen VoCASA, de nummer 2 uit Nijmegen”.